22 Aralık 2011 Perşembe

YENİ KİTAPLARIM

Bizim evde bilindiği üzere tv olmadığından iyi bir radyo dinleyicisiyim. Doğumdan önce keşfettiğim Burc fm de hergün sabah 9:30 da başlayan pedogog Adem Güneş in sunduğu çocuk deyip geçmeyin adlı programın takipcilerindenin. Aynı zamanda bu programın yahoo da birde grubu var anadolu pedegojisi adı altında bu konudan zamanında burada bahsetmiştim. Her neyse  Adem Güneş in bikaç kitabını aldım inşaallah eşimle bazı akşamlar oturup kitap analizi yapıcaz. Annelik akademisi bebeğim kitabını okudum doğumdan başlayıp sütten kesmeye kadar arada geçen zamandan bahsetmiş birçok bildiğim bilmediğim yararlı bilgilerden bahsetmiş. Bakalım diğer kitaplardan neler öğreneceğiz....


20 Aralık 2011 Salı

GÜL TATLISI


Malzemeler:  2 çay bardağı yoğurt
                      2 çay bardağı sıvıyağ
                     2 çay bardağı erimiş margarin bardağın teki tereyağ olabilir
                     2 çay bardağı irmik
                                            1 paket kabartma tozu                    
           1 paket vanilya
                        1 yumurta( isteğe bağlı)
                     yeteri kadar un,süslemek için ceviz fındık

Hazırlanışı: Tüm malzemeler karışıp ele yapışmayan ve kolay açabileceğimiz bir hamur haline geldikten sonra, hamuru merdane yardımıyla açıp çay bardağının ağzıyla yuvarlaklar çıkarılır.3 tane hamur parcasını yuvarlakların ortasına gelecek şekilde üst üste dizilir arasına ceviz fındık koyulur yuvarlanıp ortadan ikiye kesilip gül şekli verilir.

3,5 su bardağı şeker, 3,5 su bardağı su ve yarım limonla şerbet yapılıp tatlı sıcakken şerbet (soğukken) dökülür afiyet olsun.