26 Ekim 2010 Salı

KORKULU RUYAM "ÇATLAKLAR"

Evet hamile kaldığımı öğrendiğim andan itibaren derimin çatlamasından çok korkuyordum. Biraz araştırma yaptıktan sonra LİERAC PHYTOLASTİL JEL'i almaya karar verdim. İlk 4 ay muhtelif çatlamaya müsait olabilecek yerlere sürdüm. Aynı zamanda yakın bir akrabam aktarcılıkla uğraştığından bana bir karışım hazırlamasını rica etim. Sağolsun oda içinde kakao, portakal, badem, kayısı ve yanlış hatırlamıyorsam gliserin kullanarak bana bir karışım hazırladı. Bende bir gün lierac bir gün bu karışımdan kullandım. Artık lierac bitti bende tekrar almadım çok şükür hiç çatlama olayım olmadı ara sıra karnımda kaşıntım oluyor ama hiç elimi bile sürmüyorum bi sürersem daha çekemeyeceğimden eminim. Ayrıca kaşımak en büyük tetikleyici unsur siz kaşıdıkça derinizde yırtılıp çatlaklar oluşabiliyor. En iyisimi sabredin. Yoksa geri dönüşü olmayan izler bırakabilirsiniz vucudunuzda.

24 Ekim 2010 Pazar

ÇİLEK VE KUDRET NAR'LARIM

Çileklerimizin çileksiz halleri,


ve çilekli halleri
2 kök almıştık, yaz sonunda 10-12 arası kök oldular.   eşimin kumbağdaki halasından aldığımız kudret narı tohumlarımız vardı, belki tutar düşüncesiyle onlarıda ektik. İlk çıkış halleri,

 


 biraz büyüdükten sonra çiçek vermeye başladılar,


 daha sonra çiçeklerimiz meyveye dönüştü


ve kısa sürede tüm balkonumu sardılar
 meyveler büyüyüp olgunlaşmaya başladılar, İçleri yarılıp çekirdekleri görünmeye başladığında topladık. Çok hızlı büyüyen bir birki suyuda çok seviyor,1 temmuzda tohumları ektik 22 ağustosta ilk meyvemiz kendini göstermişti.